Binance Güvenilir mi? Detaylı Binance Analizi

Yorum Yok

Her geçen gün ülkemizde de sıkça kullanılmaya başlanan Binance hakkında kullanıcıların en sık sordukları Binance güvenilir mi, Binance kimlik bilgileri vermek doğru mu gibi sorular, kullanıcıların kendilerini daha fazla güvende hissetmek için sordukları sorulardır.

Binance, dünya genelinde kripto para borsaları arasında en sıklıkla tercih edilen, işlem hacmi bakımından en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır. Spot işlem, vadeli işlem, Binance Louncpad, ileri düzey spot işlemler, klasik spot işlem, Binance Earn, Binance Pool gibi farklı ticari ürün seçenekleri sunan borsanın güvenirliği de kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

binance-guvenlik-gorsel

Binance Kripto Para Borsası Güvenilir mi?

İşlem hacmi bakımından en yüksek işlem hacmine sahip Binance, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Binance güvenilir mi sorusuna yanıt vermek gerekirse kullanıcı yorumlarından ziyade ilk bakılması gereken yer verilerdir. Coinmarketcap gibi global ölçekte kripto para ve kripto para borsaları hakkında en net verileri paylaşan platformun verilerine göre milyonlarca kullanıcısı bulunan Binance, dünyanın en güvenilir kripto para borsasıdır.

Günlük 110 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmayı başaran Binance, gerek kullanıcı güvenliği gerekse de varlıkların güvenliğini sağlama konusunda gösterdiği başarı sayesinde “Binance güvenilir mi?” sorusuna karşılık olarak kısa ve net şekilde “Evet, güvenilirdir” cevabını vermeyi etkiliyor.

Binance güvenilir mi sorusuna bir de kurulduğu tarihten yaklaşık 2 yıl sonra (2019) yılında uğradığı saldırının sonucunu örnek vermek gerekir. Bu dönemde platformun paylaştığı bilgilere göre 7 bin Bitcoin (40 milyon dolar değerinde) çalınmıştı. Binance, çalınan bu paraları çok kısa süre içerisinde kullanıcılarına iade etti. Güvenilir kripto para borsaları arasına giren Binance, yakaladığı en büyük itibarı da bu olay sonrasında yakaladı.

Binance Kullanıcı Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Borsalarda en sık yaşanan olumsuz olayların başında kullanıcıların güvenliği ile ilgili yaşanan sıkıntılardır. Bu anlamda dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, özel güvenlik önlemleri alarak kullanıcıların varlık ve kişisel bilgilerini güven altında tutuyor. Hesap oluştururken kullanıcısından istediği;

  • Güçlü şifre,
  • İki aşamalı doğrulama (2FA),
  • Hesap erişimi için cihaz izni,
  • Çekim adresinin yönetilmesi,
  • Oltalama saldırıları ile ilgili güvenlik önlemlerinin alınması, Binance kullanıcı güvenliğinde sunduğu özel güvenlik önlemleridir.

Yukarıda saydığımız güvenlik etkenlerine ek olarak hesap girişinde mail ve SMS doğrulamasının istenmesi de yine Binance’in kullanıcılarının verilerini ve varlıklarını koruma altına almak amacı iledir.

Binance güvenilir mi sorusuna yanıt verirken bir de bu açıdan bakmak önemlidir. Çünkü bir borsanın kendi alt yapısında aldığı güvenlikler tek başına kullanıcının güvende kalmasını sağlamaz. Kullanıcının ek olarak alabileceği önlemlerin olması, daha güvenilir bir borsa kullanımını etkileyecektir.

Binance Neden KYC Doğrulaması İstiyor?

Kimlik doğrulaması, daha önceleri zorunlu değilken artık Binance’i yeni kullanan tüm kullanıcılar, kısıtlı bir hesabın olmaması için kimlik doğrulamasını (KYC doğrulaması) yapmak zorundadır. KYC doğrulaması, ilk olarak yeni yatırımcılar arasında bir paniğe neden olsa da aslında kimlik doğrulamasının hem kullanıcı açısından hem de devlete destek sağlanması açısından önemlidir.

Kimlik bilgilerinin istenmesinin nedeni, teröre finans, kara para aklama suçları ve dolandırıcılık gibi kripto para borsalarında sık yaşanan suçların önüne geçmek amacı ile istenmektedir. Güvenilir kripto para borsaları, KYC doğrulaması olmaksızın kullanıcıların işlem yapmasına izin vermezler.

Binance ile BinanceTR Farklı mı?

Binance kripto para borsasını yeni kullanmaya başlayanların karşılaştıkları BinanceTR, aslında Binance Global’den farklı değil. Tek farkı, Türkiye’deki kullanıcılar için para yatırma ve para çekme işlemlerinin daha kolay şekilde yapılabilmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere 30 Nisan 2021 tarihi itibari ile devletin aldığı bir karar ile birlikte artık üçüncü kurumlar üzerinden kripto para borsalarına para yatırmak yasaklandı. BinanceTR, bu amaç doğrultusunda kuruldu.

Binance ile BinanceTR birbirinden farklı değiller. Ama işlem açısından tabi ki global Binance daha fazla seçeneğe sahip olması ile göze çarpıyor. Ticaret türleri, kripto para çeşitliliği açısından zengin olması gibi ayrıntılar göz önünde bulundurulabilir.

Binance güvenilir mi sorusunu TrBinance üzerinden de değerlendirmek gerekir. Dünya genelinde çok sayıda global borsa olmasına rağmen çoğu borsa Türkiye’deki kullanıcılarına özel hizmet sunmaz. Para transferi ya da para yatırma işlemleri ile çekim işlemleri genellikle ikinci bir borsayı kullanarak yapılabiliyor. Ancak TrBinance uygulamasının kurularak Türk kullanıcıların para yatırma ve çekme işlemlerini kolay bir şekilde yapması Binance güvenilir mi sorusuna ışık tutacak niteliktedir.

Binance Kullanımı Zor mu?

Bir borsanın güvenilir olup olmaması biraz da kullanıcı deneyimine bağlı bir konudur. Binance kullanımı, diğer tüm yabancı borsalara göre hatta yerel birçok borsadan daha kolaydır. Gerek masa üstü kullanımı gerekse de mobil kullanımı ile en basit düzeyde bir kullanıcının bile kolaylıkla işlem yapabileceği bir borsadır.

Binance mobil kullanımı; menülerinin anlaşılır olması, para yatırma ve para çekme işlemlerinin kolay olması gibi esnek çözümleri ile diğer tüm kripto para borsalarından ayrılmayı başarıyor.

Binance güvenilir mi sorusunu bu açıdan da değerlendirmek önemlidir. Çünkü bir borsanın güvenilir olması sadece alınan güvenlik önlemlerine bağlı değildir. Özellikle piyasanı hareketli olduğu dönemlerde kullanımda zorlayıcı olmaması da borsanın güvenliğini kanıtlayan etkenlerden biridir. Bu konuda Binance’in üzerine düşeni en iyisini yapması da yine sektörde lider isim olmasını sağlayan önemli özelliklerinden biridir.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
Yorum Yok
 

Yorum Bırak