Backlink Nedir? Backlink’e neden ihtiyaç duyulur?

6 Yorum

Backlink Nedir? Backlink’e neden ihtiyaç duyulur?

Backlink’i basit bir dil ile tanımlarsak;

Bir iş aradığınızı düşünelim, iş ilanlarına başvuruda bulundunuz, tabi ki başvurusu sırasında REFERANSLAR bölümüne ayrı bir önem gösterdiniz.Tanıdığınız ya da çalıştığınız sektörde gerçekten iyi olan kişilerin isimlerini yazdınız. Sonuç olarak başvurunuz geri çevrilmedi ve işe alındınız.
İşe alım sürecini tekrardan gözden geçirirsek, işinizde ne kadar iyi olursanız olun, sizi referans gösterecek birisi ya da birileri olmadığı sürece, işe kabul edilme ihtimaliniz neredeyse sıfır olacak. Başvurduğunuz işi hedef olarak ele alalım, referansınız olmadığı sürece isterseniz mükemmel olmanız sizi istediğiniz süreçte hedefinize ulaştırmayacaktır, hedefinize ulaşmak için gereksiz zaman kaybı ve uğraş vereceksinizdir.

Aynı durumu web siteniz için de düşünebiliriz.İş hayatında referansınız ne ise web siteniz içinde backlink o demektir.Referans yani backlink’i özetler olursak ”
bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya linkinin bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemi olup bir web sitesini herhangi başka bir siteye eklendiği zaman Google ve diğer arama motorlarında “link:www.siteadi.com” şeklinde aratıldığında çıkan siteler, o aratılan web sitesine backlink vermiş demektir.”

backlink nedir? backlinke neden ihtiyaç duyulur?

backlink nedir? backlinke neden ihtiyaç duyulur?

Yani sitenize arka çıkanlardan ya da referans olanlardan söz edebiliriz.sektörde yeni iseniz ee doğal olarak referansınız olmayacaktır, referans bulmak için arkadaşlarınızla hatta arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla iletişime geçeceksiniz. İstediklerinizi elde ettiğinizi düşüneceksiniz fakat bu yaptıklarınız sizin için zaman kaybı olacak ve istediğiniz sonuclara ulaşamayacaksınız. Nedeniyse arama motorlarına elle sayılır şekilde referans sunmanız olacaktır.
Yaptığınız işlem kesinlikle yanlış bir yöntem değilidir, doğal backlink(referans) alma yöntemidir. Ve yeteri sayıda olduğunda istediğiniz sonuçlara ulaşabileceksinizdir. Ama bu elle sayılır seviyede olmamalıdır.

İnternet sektöründe backlink’i yerden yere vurmayanlarda yok değil, bu kişiler içi yalan söylüyor diyemeyeceğim. Çünkü doğal yöntemlerle alınmayan backlinkerin %70 den fazlası, sitenizin içeriğine uymayan otomatik olarak tanımlanan ve spamlanan sitelerden gelen backlinkler olacaktır.
Backlink almayı düşündüğünüz bir çok firma, ya da şahıs sitenizle alakası olmayan sitelere backlink vermekte olup, bu ilk zamanlarda size sitenizin yükseldiğini göstermekte olacak, ancak bi süre sonra arama motorları (özellikle google), sağlıklı, spamsız, site içeriğinize uygun backlink işlemi gerçekleştirilmediğiz için sitenizi neredeyse sıralamada gözükmeyecek yerlere gönderecektir.

Bu sorunlarla karşılaşmamanız için, büyük emek vererek kurduğunuz şirket ya da kurumun web üzerinde etkili ve doğru bir şekilde tanınmasını, kişilerin kurumunuza kolay ulaşabilmesini istiyorsanız Kurumsal Backlink ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Kurumsal Backlink ’in sizin için çalışacağı SEO danışmanları sayesinde internet dünyası üzerindeki etkinliğinizi sağlamak oldukça keyifli ve kolay olacaktır.

Kurumsal Backlink satın alabilmek için kurumsalbacklink.com adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
6 Yorum
  • Murat
  • 02 Ağustos 2014
  Cevapla

  Bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim.

   • medkrdnz
   • 05 Ağustos 2014
   Cevapla

   Teşekkürler yorumunuz için Murat Bey.

  • Damla
  • 01 Ağustos 2014
  Cevapla

  Backlink’i kötüleyen bir çok yazı okudum ve benim bakış açım da o yöndeydi ancak bu yazıyı okuduktan sonra yanıldığımı fark ettim. Yazı için teşekkürler.

   • medkrdnz
   • 01 Ağustos 2014
   Cevapla

   Biz teşekkür ederiz Damla Hanım.

 1. Cevapla

  Backlink nediri basit bir dille tanımlamışsınız,teşekkürler. Ayrıca kurumsal backlink uygulamasında raporlama yapıyor musunuz?

   • medkrdnz
   • 01 Ağustos 2014
   Cevapla

   Namık Bey yorumunuz için teşekkürler. Evet uygulama öncesinde, sürecinde backlink’in sitenize etkisi ile ilgili raporlama yapmaktayız.

 

Yorum Bırak