E-Ticaret Sitelerine SEO

1 Yorum

Yeni nesil pazarlamacılık günümüzde internet siteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Hemen her alanda kurulmuş birçok ticaret sitesi mevcuttur. Bu tür siteler için seo’nun önemini vurgulamak adına örnek verecek olursak; ayakkabı dükkânı olan bir kişi, satışlarını arttırmak için çağımıza uygun yöntemler arar ve internet sitesi açmaya karar verir. Yaptırdığı internet sitesi doğal olarak ayakkabı üzerinedir ve dükkânında sattığı tüm ayakkabı modelleri site üzerinde yer almaktadır. Aldığı sanal post ile internet üzerinden kredi kartı ve havale ile satış imkânı da bulunmaktadır. Bu kadar çok uğraşılmasına rağmen siteye bir türlü hedef kitleye ulaşamamıştır. Bunun nedeni kurduğu siteden kimsenin haberi olmamasıdır. Buna çözüm olarak, seo ile sitenin arama motorlarındaki sıralamasını yükselterek, internet üzerinden ürün almak isteyen hedef kitlenin, arama motoruna siteye uygun anahtar kelimeyi girdikten sonra seo yapılan site ile karşılaşır. Hem sanal postu kullanarak istediği ayakkabıyı internet üzerinden hiç yorulmadan alır, hem de seo yapılan e-ticaret sitesine yeni müşteri kazandırılır. Site her ne kadar güzel ve ihtiyaç giderici olursa olsun, sitenin varlığından kimsenin haberi yoksa bir işe yaramayacaktır. Seo hedefteki kitlenizi, sitenizden haberdar eder.

 

E-Ticaret Sitelerine SEO

E-Ticaret Sitelerine SEO

E-ticaretin yararları nelerdir? E-ticarette hemen her şeyi bilgisayar başında yapılabilmesi, alıcı açısından da satıcı açısından da kolaylık sağlamaktadır. İnternetten tek tıkla birçok ürüne anında ulaşabilir, gerçek hayatta inceleyemeyeceğiniz kadar çok ürünü tüm özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Ayrıca e-ticarette o ürünü daha önce almış kişilerin memnun kalıp kalmadıklarını gösteren ürün referansları bölümü de ürün seçimizde size yardımcı olacaktır.

E-ticaret üzerine kurulmuş birçok site bulunmaktadır.
Son yıllarda Türkiye ve dünyada internetten alışveriş yapma oranında artık gözlemlenmektedir. Bu da piyasadaki e-ticaret sitelerinin sayısını bir hayli arttırmıştır. Bu tür sitelerde amaca ulaşmak için sitenize düzenli olarak seo yapılması şarttır. Zira e-ticaret büyük bir pastadır ve bu pastadan herkes pay almak isteyecektir. Sadece seo çalışmaları sonucu zirveye demir atmış siteler pastandan payını alır.

Kurulan her e-ticaret sitesi bu sektörde tanınmış bir marka olabilmek için birçok kampanyalar düzenler. Düşük fiyata yüksek hizmet vermeyi hedefleyen e-ticaret siteleri ile müşteriler gerçek hayatta alamayacakları ürünleri, e-ticaret sitesinin %60 ile %70 oranında

yaptıkları indirimler sayesinde sahip olabilmesi mümkündür. Günümüzde bu yönde birçok site bulunmakta ve siteler arası rekabet söz konusudur. Bu da beraberinde internetten alışveriş yapan internet kullanıcılarının işine gelmektedir. Ortaya çıkan rekabetin sonucunda düşük fiyatlara hatta piyasa değerinin çok altında birçok ürün satılmaktadır. Rekabetin olduğu yerde fiyatlar düşmektedir, e-ticaret buna verilebilecek en iyi örnektir.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız, e-ticaret siteleri bu iş için birebirdir. Günümüzde yüz binlerce e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Ancak bu tür siteler nispeten daha yüksek bütçeler ile kurulmaktadır. İyi bir seo ile bu tür sitelerden çok para kazanabilirsiniz.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
1 Yorum
    • herbalife
    • 14 Aralık 2012
    Cevapla

    Paylaşım ve makale için çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

 

Yorum Bırak