Google Reklam Vermek Google Adwords

5 Yorum

Google Görüntülü Reklam Ağı Nedir ?
Adwords reklamlarınızı google arama ağının yanısıra neden web sitelerinide hedeflemelisiniz. Bunu yapmak işletmenize ne gibi yararlar sağlar? Öncelikle google görüntülü reklam ağının ne olduğunu açıklayalım. Google’nin görüntülü reklam ağı metin, resim, zengin medya veya video reklamlarınızı görüntüleyebileceğiniz büyük bir web sitesi topluluğudur.Aralarında; Youtube, google haritalar veya gmail gibi google siteleri gibi yüksek profilli web siteleriyle özel ilgi alanlarına yönelik küçük siteler örneğin bloglar veya sosyal ağ siteleri gib iş ortağı sitelerinin yer aldığı yüzbinlerce siteden oluşur. Bu ağ içinde işletmenizle alakalı ve belirli müşterilerinizin ilgisini çekebilecek siteler bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.
Google görüntülü reklam ağı sizin için neden önemlidir?

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google görüntülü reklam ağı, reklamlarınızdan mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Marka bilinirliği oluşturmak isteyeilirsiniz. Örneğin yakında sunacağınız filmin geniş bir kitle tarafından tanımlanmasını sağlamak isteyen bir film sütüdyosu olabilirsiniz. Veya doğrudan pazarama yaparak daha fazla film meraklısının reklamınızı tıklamasını ve online mağazanızdan dvd satın almasını sağlayan bir dvd online satıcı olabilirsiniz. Web sitesi ağı ilgili bir kitleye erişmek ve gereksinimlerinizi karşılayan reklam biçmini kullanarak daha fazla satış ve olası satış gerçekleştirmek yoluyla hedefinize ulaşmakta olanak sağlar.
*Reklamlarınızı neden web sitelerini hedeflemelisiniz arama ağı müşterilerinizin bir çoğuna ulaşmada son derece etkili bir yol olmakla birlikte internet kullanıcılarının gerçekte online oldukları zamanın %95’ni arama yapmaktan çok haberler, bloglar, e-posta veya ürün incelemeleri gibi online içeriğe göz atarak geçirmektedir. Kullanıcılar zamanlarının %15’ni ticari sitelerde örneğin kitapçılar, %33’nü iletişime yönelik sitelerde örneğin eposta %47’sini içerik sitelerinde örneğin haber sitelerinde geçirmektedir. Bu online süre daha fazla müşteriye ulaşmak için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Daha fazla internet kullanıcısına online zaman geçirdikleri sıradan daha fazla değerli trafik, satış ve olası satış elde edebilirsiniz.
Müşterilere nasıl ulaşabilirim ?

Müşterilere Nasıl Ulaşırım

Müşterilere Nasıl Ulaşırım

Daha öncede belirttiğimiz gibi arma ağı işletmenizle alakalı içerik aryan online kullanıcılara ulaşmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Peki bunun dışında kullanıcıların web sitelerinde geçirdikleri geri kalan %95’lik oran için ne yapmak gerekir? Cevap kullanıcılara web sitelerine göz atarken ulaşmaktır. Bu noktada google görüntülü reklam ağı devreye girer. Google görüntülü reklam ağındaki siteler tüm internet kullanıcılarının %80’nine ulaşır. Bu ağda reklamlarınızı potansiyel müşterilere ürününüz veya hizmetlerinizle alakalı sitelere göz attıkları sırada gösterebilirsiniz.
Google görüntülü reklam ağı işletmenize sağlayabileceği yararlar nelerdir?Hedeflenmiş erişim. Google görüntülü reklam ağı oldukça büyüktür ve reklam verenlerin internet kullanıcılarının 4/3’ne ulaşmasına olanak tanır. Google görüntülü reklam ağı doğru seytmeni hedeflemenize yardımcı olmak üzere doğru kullanıcılara, doğru zamanda ulaşmanızı sağlıyacak oldukça hedefleme seçeneğide sonuyoruz.

Site çeşitliliği google görüntülü reklam ağı aralarında youTube, google haritalar veya gmail gibi google siteleri gibi yüksek profilli web siteleriyle özel ilgi alanlarına yönelik küçük siteler örneğin bloglar veya sosyal ağ siteleri gib iş ortağı sitelerinin yer aldığı yüzbinlerce siteden oluşur. Yani işletmeniz için uygun kitleye her zaman ulaşabilirsiniz. Reklam seçenekleri? Reklam verenlere kampanyaları için uygun olabilecek geleneksel metin reklamlarının yanı sıra resim reklamlar, zengin medya reklamlar veya video reklamlar sunuyoruz. Bu reklamlarda dahil olmak üzere daha çeşitli reklam seçenekleri sunuyoruz. İzleme ve maliyet denetimi? Google görüntülü reklam ağında elde ettiğniz değeri etkili bir biçimde ölçmek için kullanabileceğiniz araçlarıda sonuyoruz. Ayrıca google görüntülü reklam ağında olduğu gibi reklamlarınızda ödeme yapma biçiminiz tamamen sizin denetiminizdedir.

Reklamı doğru web sitesine hedefleme

Reklamı doğru web sitesine hedefleme

Reklamlarınız alakalalı web siteleriyle nasıl eşleştirilir? Google’nin içeriğe dayalı hedefleme teknolijisi web üzerindeki milyonlarca sayfayı tarar ve her bir sayfanın içeriğini analiz eder, sayfanın ne hakkında olduğunu belirler, ardından kampanyanızdaki anahtar kelimelere ve reklamlara bakarak reklam mesajınızın ana temasını saptar. Bir eşleşme bulunduğunda reklamınız bu sitelerde yayınlanmaya uygun hale gelir. Otomatik olarak eşleştirilen bu sayfalara ek olarak yerleşimlerinizi yönetmeyi ve reklammlarınızı görünmesini istediğiniz site gruplarını veya ağımızda yeralan belirli siteleri seçebilir ve bunları tek tek yönetebilirsiniz.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
5 Yorum
  • Kaitlyn Dickinson sikaboom
  • 28 Ocak 2012
  Cevapla

  Buradaki fayda sitenizin arama motoru robotlar

  • Muhammet Molla Yakupoğlu
  • 03 Aralık 2011
  Cevapla

  Sizinle çalışmak çok güzel insana güven veriyorsunuz ve çok samimisiniz bilgilerinizi bizimla paylaşmakta hiç çekinmiyorsunuz bütün sprularımızı yanıtlamanız çok güzel iyiki sizinle çalışıyorum.

  • kaş ektirme
  • 22 Eylül 2011
  Cevapla

  emeğiniz için teşekkürler, güzel bir yazı

  • aLi
  • 01 Eylül 2011
  Cevapla

  Daha önce bunları hiç bilmiyordum. Başarılı bir makale olmuş, bilgi için teşekkürler.

  • onur mert
  • 30 Ağustos 2011
  Cevapla

  Kendi sitemede uygulamayı düşünüyorum Limit de var yani korkutucu bir durumu yok . Güzel makale

 

Yorum Bırak