Google’ın Yeni Algoritması Hummingbird

1 Yorum

Google bugün 15. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.Yaklaşık 15 yıl önce bir garaj macerası ile başlayan yolculuk şu anda dünyanın en büyük arama motoru haline geldi ve internetde ki reklam piyasasının %90’lık kısmına sahip oldu.

Google aramalarda daha doğru sonuçlar vermek için belirli zamanlarda kendi algoritması geliştirerek ve bunlara birer isim vererek en doğru sonuçlara ulaşmayı hedefledi ve sırasıyla Caffeine, Panda, Penguin isimli güncellemeleri yaparak amacına ulaştı. Son algoritma olan Hummingbird (Sinek Kuşu) ile anahtar kelimeden daha çok cümle içinde doğrudan sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor.

Daha önce seo kelimesinde arama yapılınca seo ile ilgili alan adları geliyordu.Şu anda Seohakkında bilgiler yazınca da aynı sonuçları getiriyor bu şekilde algoritma tamamen değişiyor. Yaklaşık 1 aydır aktif olan Hummingbird i 15. yıl dönümünde duyuran google herkes için bir Sürpriz yapmış durumda. bu durumda seo şirketlerinin ve sektöre yatırım yapan firlamaların durumları önümüzde ki aylar içersinde bu durumdan nasıl etkilendikleri belli olacak.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
1 Yorum
    • mehmet
    • 22 Mayıs 2014
    Cevapla

    daha kaliteli içerikler güzel olacak bence

 

Yorum Bırak