Jingle ve Reklam Seslendirme Ajansı

Yorum Yok

Jingle ve Reklam Seslendirme

jingle ve reklam seslendirme

Sesler, insanların birbirileri ile iletişim kurmalarını sağlayan elemanlardır. Tarihin başlangıcından bu yana insanlar, anlamlı veya anlamsız sesler çıkararak birbirileri ile iletişime geçmeyi başarmışlardır. Anlamsız seslerle başlayan bu akım, zamanla dillerin icat edilmesi sayesinde çok daha güçlü bir iletişim aracı haline gelmiştir. Öyle ki, dünyada ortak kullanılan bazı diller sayesinde, insanların uluslararası şekilde iletişim kurması mümkün olmuştur. Sesler, hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Seslerin kullanıldığı bir sektör de jingle ve reklam seslendirme sektörüdür. Özellikle film, dizi gibi yapımlarda sıkça karşımıza çıkan bu olgu, insanların iletişime verdikleri önemi göstermektedir. Reklamcılık sektöründe seslendirme, diğer kollara oranla çok daha büyük bir öneme sahiptir. Televizyon ve radyo reklamcılığında seslendirmenin doğru ve etkili bir şekilde yapılması, insanların veya kurumların bu reklamlar aracılığıyla daha fazla kazanç elde etmesini sağlamaktadır.

Jingle ve reklam seslendirme

İnternetin icat edilmesinden sonra ortaya çıkan sosyal medya kavramı, zamanla reklamcılık sektörünün de içine girmiştir. Reklam ve tanıtımlara sık rastladığımız alanlardan olan sosyal medya, seslendirmenin önemini bir kez daha ortaya koymuş bulunmaktadır. Reklam ve tanıtımda seslendirmenin önemi, hedef kitlenin ne kadarına ulaşacağınızı kavramanızı sağlar. İnsanlara bir hizmeti veya bir ürünü tanıtmak, görsel ve seslerin birleşimi ile mümkün olacaktır. Televizyon ve sosyal medyada sıkça karşınıza çıkan reklam veya tanıtım filmlerinde kullanılan sesler oldukça etkileyicidir. Örneğin: tanıtım filmi seslendirme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bunun sebebi, insanlarda bazı duyguları uyandırmak, dürtüleri harekete geçirmektir.

jingle seslendirmeFirmaların marka değerlerinin artması, ürün ve hizmet satışlarının artması ve bunlara bağlı olarak kazançlarının artması, reklamlar sayesinde mümkün olacaktır. jingle ve reklam seslendirme yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Seslendirme yapacak olan kişi veya kişilerin, öncelikle dile yeterince hakim olmaları gerekir. Dilin doğru kullanımı, her şeyin başında gelecektir. Dilin doğru kullanılması, reklamın etkili olması için yeterli olmaz. Bir dakikalık bir reklam filminde aynı ses tonu ve aynı hızla konuşan bir seslendirmeci, insanlarda istenen etkiyi yaratmayacaktır. Bu noktada, seslerin yükselmesi ve alçalması, hızlanması ve yavaşlaması devreye girecektir. Vurgu ve tonlamalara önem vermek, can alıcı noktalarda insanların dikkatini çekmek çok önemlidir. Reklam ve tanıtım filmlerini dikkatli izlediğinizde bu kurala ne kadar sadık kalındığını görebilirsiniz. Önemli olan diğer bir nokta ise, seslerin anlaşılır olmasına özen göstermek olacaktır. Konuşulan kelime ve cümlelerin net olarak anlaşılması, istenen mesajın doğru bir şekilde verilebilmesi anlamına gelecektir. Firmaların ürün ve hizmetlerini hedef kitleye ulaştırması, ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

Jingle  ve Reklam Seslendirme Ajansları

jingle reklam seslendirme ajanslarıJingle ve Reklam seslendirme, firmaların kendi imkanları ile yapılabilecek olup, etkililiği tartışılabilir. Daha etkili, daha kaliteli bir reklam ortaya koymak için işin profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Bunu sağlamak için jingle reklam seslendirme ajansları bulunmaktadır. Bu ajanslar, profesyonel seslendirme elemanları ile birlikte çalışarak en doğru reklam seslendirmesini ortaya çıkarmaktadır. Yapılacak olan ön çalışmalar ışığında, en uygun reklamın oluşturulması sağlanacaktır. Ön çalışmalarda yapılacak olan araştırmalar, ürün veya hizmetin hangi hedef kitleye gösterileceğini belirleyecektir. Bu belirleme, hedef odaklı çalışmanın altın kuralıdır. Bu kurala sadık kalan jingle reklam seslendirme ajansları, televizyon veya diğer platformlar aracılığıyla bize ulaştırılan reklamların daha kaliteli ve daha etkili olmasını sağlar. Bu ajanslar arasından seçim yapmak da başlı başına bir iştir. Reklama çok büyük paralar döken firmalar, bu reklamların başarıya ulaştığından emin olmak ister. Bu noktada doğru reklam seslendirme ajansını seçmek çok önemlidir. Firmamız, sizlere en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara sunmaktadır. Firmamızın çalışmaları ve referans işleri internet adresinde mevcuttur. İncelemeler yaparak en doğru kararı verebilirsiniz.

Jingle  ve Reklam Seslendirme Sanatçıları

seslendirme sanatçıları

Jingle ve reklam seslendirmesi yapacak sanatçının  öncelikle diksiyonun çok iyi olması gerekmektedir. Nasıl günlük yaşantımızda her türlü sesle karşılaşılaşabiliyorsak, jingle ve reklam seslendirme içinde her türlü ses ile karşılaşabiliriz ve ihtiyaçta vardır. Dolayısıyla jingle ve reklam seslendirme sanatçıları öncelikle diksiyon eğitimi almış olmalı, ardından uygulama becerisini kazanabilmek için seslendirme eğitimi almış olması gerekmektedir. seslendirme sanatçılığı uygulamaya dayalı bir mesleği olduğu için, mutlaka seslendirme stüdyosu olan bir seslendirmen tercih edilmelidir. 

Jingle  ve Reklam Seslendirme Fiyatları

jingle ve reklam seslendirme fiyatlarıJingle  ve reklam sesledirme sanatçılarının profesyonelliği ve bilinirlikleri ile birlikte belirledikleri jingle ve reklam seslendirme fiyatları vardır. Bu fiyatlar genelde; yerel radyolara jingle Seslendirme ve Ulusal Reklam seslendirme olarak ikiye ayrılırlar. jingle seslendirme fiyatları reklam seslendirme fiyatlarına göre daha düşüktür, aslında stüdyoda geçirilen süre hemen hemen aynıdır. jingle seslendirme için seslendirme yapan sanatçı X lira fiyat bedeli talep ederken, aynı sanatçı bir ulusal reklam seslendirme  için 3X ya da 5X gibi fiyatlar isteyebilir.

Jingle  ve Reklam Seslendirme Örnekleri

jingle ve reklam seslendirme örnekleri

Bahar
Reklam Seslendirme

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Mahmut
Reklam Seslendirme

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Nur
Reklam Seslendirme

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Cem
Reklam Seslendirme

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Jingle ve Reklam Seslendirme Örnekleri

Seslendirme Ajansı iletişim Bilgileri

jingle ve reklam seslendirme iletişim

Aşağıda seslendirme Ajansına ait  adres ve telefon numaraları vb. iletişim bilgileri yer almaktadır.

Adres : Atakent Mah. Mithatpaşa Cad. No 74 Meriç Plaza Kat 2 Daire 10 Ümraniye / İSTANBUL

Telefon : 0 (216) 344 8 853

Email :[email protected]

Jingle ve Reklam Seslendirme çalışmalarınız için Profesyonel Bir Destek İstiyorsanız.  Seslendirme Ajansı Tam Size Göre

Jingle ve Reklam Seslendirme Hızlı Teklif Formu

jingle ve reklam seslendirme teklif formu

Online Teklif isteme formunu doldurarak sizlere çok daha hızlı hizmet verme imkanımız olacaktır.
Doğru ve hızlı fiyat teklifi için tüm alanları eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

[contact-form 4 “Jingle ve Reklam Seslendirme”]

Bir e-ticaret uzmanı olarak uzun süredir. E-ticaret, e-ticaret SEO ve Google Adwords gibi konular ile ilgili stratejiler geliştiriyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da adwords yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafımıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
Yorum Yok
 

Yorum Bırak