Nord VPN İnceleme ve Özellikleri – NordVPN İndir

Yorum Yok

Bu yazımızda sizlere VPN uygulamaları arasında en popülerlerden biri olan Nord VPN ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. VPN uygulamalarıyla ilgili bilgilere ve bir vpn uygulaması olan Nord VPN ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

VPN Nedir? Ne İşe Yarar?

VPN (Virtual Private Networking), ‘sanal özel ağ’ anlamına gelir; bağlantınızdaki verileri şifreleyerek internetteki gizliliğinizi korumayı sağlamaktadır. VPN kullanarak erişim sağlayamadığınız internet sitesi ve uygulamalara sorunsuz erişim sağlamanız mümkündür.

NordVPN, internet bağlantınızı bulunduğunuz ülke dışında bir ülkedeki IP adresine taşıyarak ülkemizde erişimi kısıtlı veya kısıtlandırılmış olan sitelere tam erişim sağlamanıza yardımcı olur. Merkezi Panamada bulunan NordVPN, birazdan bahsedeceğimiz temel özelliklerde istenilen seviyeleri karşılıyor. 59 ülkede bulunan 5000’in üzerinde sunucusuyla 2012 yılından hizmet vermeye devam etmektedir. Server sayısının yüksek olması ve dağıtık yapıda bulunması verinizin yolda geçireceği süreyi ve serverın şifreleme süresini azaltacağı için hızlı bir VPN hizmeti sağlıyor.

neden-vpn

Neden VPN Kullanmalıyım?

VPN kullanarak engellenmiş sitelere giriş yapabilirsiniz. Özellikle bulunduğunuz konuma erişime kapatılmış uygulamalara giriş yapmak için oldukça önemlidir. VPN ile daha hızlı bir internet de elde edebilirsiniz.

VPN’ kullanımında gizlilik ve güvenlik ihtiyacı ağır basmaktadır. Güvenlik ihtiyacının hemen herkes için gerekli olduğu konu ise, ev ağınızın dışında kullanmış olduğunuz wi-fi ağlarındaki veri güvenliğidir. Havaalanları, alışveriş merkezleri, otogarlar, kafeler ve benzeri müşterilerine veya bir topluluğa yayın yapan Wi-Fi ağlarının güvenlik seviyesi yüksek değildir ve yüksek trafikleri ile saldırganların hedefleri arasındadır. Bahsettiğimiz alanlar gibi yerlerde düşük güvenlikli ağlarda planlarınızı gönderirken VPN ile verileriniz bir tünelden geçerek gizlenir.
nord-vpn-indir

 

 

Ayrıca, VPN aracılığıyla konumunuzu değiştirerek de gizliliğinizi arttırabilirsiniz. Bu sayede internet servis sağlayıcınızın (ISS veya ISP) sizi takip edememesini ve de ülkenizdeki kısıtlı erişimden tam erişeme geçmenizi sağlar. Bu bir bakıma da sizi sansürlere karşı korumalı kılar ve internet içerisinde özgürce gezinme ve fikir belirte imkanı sağlar.

Bir VPN’de Olması Gereken Özellikler

1. Şifreleme:

İnternette dolaşırken veya herhangi bir yayın yaparken transfer edilen veri paketlerinin şifrelenmesi en kritik özelliklerden biri. Nord VPN’in kullandığı şifreli VPN protokelleri olan OpenVPN ve IKEv2/IPSec onu askeri seviyeye taşıyor

2.Kayıt tutması-gizlilik seviyesi:

Önünüzdeki bazı engelleri aşmak için VPN ile yurtdışı serverla yapılan bağlantı bize bazı özgürlükler tanısa da Avrupa Birliği ülkerleri veya Amerika Birleşik Devletinde bulunan VPN şirketleri ile yapılan hareketlerinde belirli bir süre kayıt altında tutulması gerekiyor ve yetkili kurumlar talep ettiğinde bu bilgileri onlarla ile paylaşmalarını zorunlu kılan yasalara tabidirler.

vpn-ozellikleri

Bu konuda Panama merkezli olan firma bu sorumlulukların dışında kalıyor ve kayıt tutmadıklarını için önemli bir şekilde çıkıyor.

Veri gizliliği konusunda yüksek hassasiyeti olan kişiler veya meslek gruplarını daha güvenli hissettirecek bir başka özelliği ise Double VPN (Çift VPN) ve Onion Over VPN özelliğidir. Double VPN özelliği sayesinde verileriniz sizin cihazınızdan şifrelenmiş bir şekilde ilk servera gider sonrasında tekrardan şifrelenerek ikinci servera gider ve bir kez daha şifrelenerek istediğiniz bilgiye güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

3.Destek:

NORD VPN, 7 gün 24 saatlik canlı destek ekibi, eposta desteği ile ciddi bir destek şekilde öne çıkıyor. Ayrıca çok sayıda soru içeren Yardım kısmı da bir çok ihtiyaca cevap veriyor. Bu kısımdaki tek olumsuz olan taraf ise İngilzce olması.

4.Fiyatlandırma politikası:

Aylık, yıllık, 2 yıllık ve 3 yıllık planları bulunan NORD VPN fiyatlandırması aylık 3.49$dan 11.95$’e kadar değişiyor. Bu arada ödemelerinizi kredi kartı ve kripto paralar ile de yapabiliyorsunuz. Ayrıca memnuniyet garantisi ile 30 gün içerisinde tam para iadesi imkanı bulunmasıdır. NORDVPN sağladığı 6 kullanıcı hakkı sayesinde fiyat/performans alanınca önemli bir artı kazanıyor.

NordVPN Hız Testi ve Sonuçları

VPN uygulamalarında en önemli detaylardan biri de vpn’in kullanıcıya sunduğu hızın kaliteli olmasıdır. Bu nedenle sizlerle NordVPN uygulamasında sunulan hız değerlerinden birkaç örnek vermek isteriz. Aşağıda NordVPN için gerçekleştirilen bazı hız testleri yer almaktadır.

İlk olarak NordVPN kullanmadan önceki VPN’siz şekilde hızımızı test ettik ve aşağıdaki değerlere ulaştık.

nordvpn hız

 

 

Daha sonra ise Nord Vpn tarafından kullanıcıya sunulan mevcut lokasyona bağlı olarak otomatik olarak en iyi sunucuyu seçen bir özellik olan hızlı bağlanma özelliğini kullanarak bir hız testi gerçekleştirdik. Bu testin sonuçları ise şu şekilde;

nordvpn-hiz-2

 

 

Resimde de görebileceğiniz üzere NordVPN otomatik özelliğini kullandığımızda aldığımız hız değerleri neredeyse mevcut hız değerlerimizle aynı. Bu bir kullanıcı için oldukça önemli bir değer.
nord-vpn-indir

 

 

NordVPN hız testlerimize ” en hızlı ABD sunucusu ” seçeneğini seçerek devam ettik ve yeni bir hız testi yaptık. Bu hız testinde de sonuçlar şu şekilde;

nordvpn-hiz-3

 

 

Yukarıda da görebileceğiniz gibi hız testi sonuçlarında diğer testlere göre daha düşük bir hız aldık. Testler avrupa’da yapıldığından dolayı bu kadar büyük bir değer düşüşü almamız oldukça normal.

NordVPN hız testlerini çeşitli lokasyonlar ve seçeneklerle test ederek size en uygun değerleri veren seçeneği bulabilir ve hızlı bir şekilde NordVPN kullanmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN Güvenilir Mi?

NordVPN en güvenilir uygulamalardan biridir. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. NordVPN ile bilgileriniz %100 güvenlik altındadır. Hiçbir şekilde güvenlik sorunu yaşamadan NordVPN kullanabilirsiniz. Kişisel verilerin gizliliği NordVPN için esastır.

Son zamanlarda internette VPN uygulamalarıyla ilgili birçok olumsuz yorum görmek mümkün. Fakat NordVPN bu konuda ciddi anlamda kendini kanıtlamış ve çeşitli denetimlere tabi tutularak güvenilirliği kanıtlanmıştır.

NordVPN her zaman kullanıcılara güvenli ve özel bir vpn hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Son yıllarda çeşitli denetim şirketleri tarafından NordVPN uygulamaları test edilmiş, gizlilik ve güvenlik konusunda bu testlerden olumlu şekilde cevap almıştır.

Güvenilir vpn uygulamaları arasında en iyilerden biri NordVPN olarak bilinmektedir. Sizlerde NordVPN indirerek güvenilir şekilde vpn kullanmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN Fiyatları

NordVPN fiyat konusunda gerçekten diğer vpn uygulamalarına göre daha makul seviyelerdedir. Çeşitli planlara göre özel fiyatlandırması bulunan NordVPN için belirlenen fiyatlandırmalar şu şekildedir;

  • 3-yıllık plan: $3.49/aylık
  • 2-yıllık plan: $4.99/aylık
  • 1-yıllık plan: $6.99/aylık
  • 1-aylık plan: $11.95/aylık

bu fiyatlar bir vpn uygulaması için oldukça uygun fiyatlardır. NordVPN çeşitli yıllık planlara göre fiyatlarda indirime gidebilmektedir.

Nord VPN Full İndir

Windows, MacOS, Androis, iOS – iPhone-iPad,Linux, android TV uygılamaları ve Chrome,Firefox eklentileri ile neredeyse tüm cihazlarla uyumludur. Sorunsuz bir şekilde Nord VPN indirerek direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Nord VPN kurulumu yaptıktan sonra direkt olarak açılacak ve aktif bir şekilde vpn kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bütün özelliklerini kullanabileceğiniz NORD VPN aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
nord-vpn-indir

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
Yorum Yok
 

Yorum Bırak