Nord VPN İnceleme ve Özellikleri 2022 – NordVPN İndir

1 Yorum

Bu yazımızda sizlere VPN uygulamaları arasında en popüler uygulamalardan biri olan Nord VPN ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. VPN uygulamalarıyla ilgili bilgilere ve bir VPN uygulaması olan Nord VPN ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

VPN Nedir? Ne İşe Yarar?

VPN (Virtual Private Networking), ingilizceden türkçeye direkt çevirildiğinde ‘sanal özel ağ’ anlamına gelir.

Bağlantınızdaki verileri şifreleyerek internetteki gizliliğinizi korumayı sağlamaktadır. VPN kullanarak erişim sağlayamadığınız internet sitesi ve uygulamalara sorunsuz erişim sağlamanız mümkündür.

Dedikodular Doğru mu?

NordVPN, internet bağlantınızı bulunduğunuz ülke dışında bir ülkedeki IP adresine taşıyarak ülkemizde erişimi kısıtlı veya kısıtlandırılmış olan sitelere tam erişim sağlamanıza yardımcı olur.

Merkezi Panamada bulunan NordVPN, birazdan bahsedeceğimiz temel özelliklerde istenilen seviyeleri karşılıyor.

60 ülkede bulunan 5500’ün üzerinde sunucusuyla (açık ara en fazla sunucuyla) 2012 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir.

Server sayısının yüksek olması ve dağıtık yapıda bulunması verinizin yolda geçireceği süreyi ve serverın şifreleme süresini azaltacağı için kullanıcılara hızlı bir VPN hizmeti sağlıyor.

neden-vpn

Neden VPN Kullanmalıyım?

VPN kullanarak engellenmiş sitelere giriş yapabilirsiniz.

Özellikle bulunduğunuz konuma erişime kapatılmış uygulamalara giriş yapmak için oldukça kullanışlı ve önemlidir.

VPN ile daha hızlı bir internet de elde edebilirsiniz.

VPN kullanımında gizlilik ve güvenlik ihtiyacı ağır basmaktadır.

Güvenlik ihtiyacının hemen herkes için gerekli olduğu konu ise, ev ağınızın dışında kullanmış olduğunuz wi-fi ağlarındaki veri güvenliğidir.

Havaalanları, alışveriş merkezleri, otogarlar, kafeler ve benzeri müşterilerine veya bir topluluğa yayın yapan Wi-Fi ağlarının güvenlik seviyesi yüksek değildir ve yüksek trafikleri ile saldırganların hedefleri arasındadır.

Bahsettiğimiz alanlar gibi yerlerde düşük güvenlikli ağlarda planlarınızı gönderirken VPN ile verileriniz bir tünelden geçerek gizlenir.
nord-vpn-indir

 

 

Ayrıca, VPN aracılığıyla konumunuzu değiştirerek de gizliliğinizi arttırabilirsiniz.

Bu sayede internet servis sağlayıcınızın (ISS veya ISP) sizi takip edememesini ve de ülkenizdeki kısıtlı erişimden tam erişeme geçmenizi sağlar.

Bu bir bakıma da sizi sansürlere karşı korumalı kılar ve internet içerisinde özgürce gezinme ve fikir belirte imkanı sağlar.

Neden NordVPN Tercih Edilmeli? |Özet Tablo

ÖZELLİK DEĞERİ
 Sıfır kayıt?  Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
 Torrentler ile uyumlu mu?  Evet
 Netflix  US, UK, CA, AU, DE, FR
 Çoklu Giriş Eklentisi 6 eşzamanlı bağlantı
 Kapsanan ülkeler 60+
 Desteklenen işletim sistemleri Windows, macOS, Linux, Android, iOS
 Para İade Garantisi 30 Gün
 Protokoller WireGuard, OpenVPN (UDP/TCP), IKEv2/Ipsec
 Trafik Verileri Sınırsız
 Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
 IP Adresleri Açıklanmıyor
 Sunucular 5.601+

Şifreleme

İnternette dolaşırken veya herhangi bir yayın yaparken transfer edilen veri paketlerinin şifrelenmesi en kritik özelliklerden biri.

Nord VPN’in kullandığı şifreli VPN protokelleri olan OpenVPN ve IKEv2/IPSec onu askeri seviyeye taşıyor

NordVPN Hız Testi ve Sonuçları

VPN uygulamalarında en önemli detaylardan biri de VPN’in kullanıcıya sunduğu hızın kaliteli olmasıdır.

Birçok rakibi sunucularını 1Gbps ile işletirken NordVPN 10 Gbps ile sunuculardaki doluluğu azaltarak en yüksek hızları kullanıcılarına sunabiliyor.

NordVPN bağlantısının sağlanmasına hizmet eden 3 farklı protokole sahiptir;

 • OpenVPN’in her iki protokolü de güvenilirdir ve hızlıdır. Piyasadaki en güvenilirlerden biridir.
 • NordLynx, NowrdVPN’in kendine ait protokolü ve kullanıcı anonimliği sağlarken bağlantı hızına da destek olup arttıracak biçimde tasarlanmıştır.

Bu nedenle sizlerle NordVPN uygulamasında sunulan hız değerlerinden birkaç örnek vermek isteriz. Aşağıda NordVPN için gerçekleştirilen bazı hız testleri yer almaktadır.

İlk olarak NordVPN kullanmadan önceki VPN’siz şekilde hızımızı test ettik ve aşağıdaki değerlere ulaştık.

nordvpn hız

Daha sonra ise Nord Vpn tarafından kullanıcıya sunulan mevcut lokasyona bağlı olarak otomatik olarak en iyi sunucuyu seçen bir özellik olan hızlı bağlanma özelliğini kullanarak bir hız testi gerçekleştirdik.

Bu testin sonuçları ise şu şekilde;

nordvpn-hiz-2

Resimde de görebileceğiniz üzere NordVPN otomatik özelliğini kullandığımızda aldığımız hız değerleri neredeyse mevcut hız değerlerimizle aynı. Bu bir kullanıcı için oldukça önemli bir değer.
nord-vpn-indir

 

 

NordVPN hız testlerimize ” en hızlı ABD sunucusu ” seçeneğini seçerek devam ettik ve yeni bir hız testi yaptık.

Bu hız testinde de sonuçlar şu şekilde;

nordvpn-hiz-3

Yukarıda da görebileceğiniz gibi hız testi sonuçlarında diğer testlere göre daha düşük bir hız aldık. Testler Avrupa’da yapıldığından dolayı bu kadar büyük bir değer düşüşü almamız oldukça normal.

NordVPN hız testlerini çeşitli lokasyonlar ve seçeneklerle test ederek size en uygun değerleri veren seçeneği bulabilir ve hızlı bir şekilde NordVPN kullanmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN Oyunlar İçin Yeterince Hızlı mı?

Oyuncular iyi bilir ki kullanılan VPN’lerin online oyunlarda gecikme ve bağlantı sorunu yaşatmayacak biçimde hızlı olması önemlidir.

Kullanılan VPN sadece indirme hızındaki yükseklikle değil, ping seviyesindeki düşüklükle de hizmet sunmalıdır.

Ping, dataların bilgisayardan sunucuya gidip cevabın gönderilme süresidir. Tahmin edersiniz ki oyun hızını ne kadar etkileyebiliyor.

Ping 60ms’ten küçük değilse oyunun akıcılığında sorun vardır ve keyif almak mümkün değildir.

Kullanıcılardan alınan verilere göre NordVPN oyunların akıcı halde oynanmasını sağlamaktadır.

Şunu da göz önünde bulundurmak gerek, uzaktaki sunucularla bile akıcı oyun imkanı sunan NordVPN, 5500’den fazla konumda sizlere hizmet etmektedir.

En yüksek hızlara ulaşmak için yereldeki sunucuları kullanabilirsiniz.

Bağlantı Hızım Yüksek Değilse Ne Yapmalıyım?

İlk önerimiz var olan sunucunuzu değiştirmeniz olacaktır. 5 binden fazla sunucu ile hizmet verilmesine rağmen sizin bulunduğunuz sunucu dolmuş ve yavaşlamaya sebep olmuş olabilir.

Bölgenize ve sunucu hızı beklentinize göre seçim ve sıralama yapabilirsiniz.

Sonrasında kullandığınız güvenlik protokolünüzü kontrol edebilirsiniz. Test sonuçlarına göre NordLynx genelde en hızlı protokoldür ve sunuculara bağlanma hızı yüksektir.

Ve son nüans olarak NordVPN’in CyberSec özelliğini kontrol edebilirsiniz. Özelliği aktif kılarsanız reklamların yüklenmesine engel olursunuz ve tarayıcı hızınız artar.

Hız Niçin Önemli?

Hız tamamen içeriğin yüklenme süresini belirler. Hızın normal internet hızı ile aynı olması kullanıcı genel talebidir.

Veri olarak sunulan bazı hız testleri sizin hız testleriniz ile aynı olmayabilir fakat sizlere ortalama bilgi verir.

Hız bulunulan lokasyona göre değişiklik gösterebilir.

Sunucular

5500’den fazla sunucu olduğunu bildiğimiz NordVPN’in pek destek görmeyen konumlarda; Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu’da hizmet vermesi hefdef kitlesinde farklılık yaratır.

VPN sağlayıcılarından destek görmeyen Rusya ve Çin’de NordVPN’in sunucuları bulunmamaktadır.

Sunucu Performansı

Testler ile daha net veriler sunabiliriz. Test ettiğimiz sunucuların hiçbirinde bağlantı sorunu yapamadık ve uygun sürede bağlantı sağladık.

Ülke Bağlantı sorunu Bağlanma için gereken süre (sn)
İngiltere Yok 1.943
ABD Yok 2.371
Fransa Yok 1.663
Japonya Yok 3.571
Kanada Yok 2.426
Avustralya Yok 4.222
Güney Afrika Yok  3.22

NordVPN’in sunucularının hepsinin iddia edilen konumlarda olduğunu da söyleyebiliriz. Genellikle maliyeti düşürmek için sanal sunucu kullanılmasına rağmen NordVPN güvenilirdir.

NordVPN Güvenilir Mi?

NordVPN en güvenilir uygulamalardan biridir. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. NordVPN ile bilgileriniz %100 güvenlik altındadır.

Hiçbir şekilde güvenlik sorunu yaşamadan NordVPN kullanabilirsiniz. Kişisel verilerin gizliliği NordVPN için esastır.

Son zamanlarda internette VPN uygulamalarıyla ilgili birçok olumsuz yorum görmek mümkün. Fakat NordVPN bu konuda ciddi anlamda kendini kanıtlamış ve çeşitli denetimlere tabi tutularak güvenilirliği kanıtlanmıştır.

NordVPN her zaman kullanıcılara güvenli ve özel bir vpn hizmeti sunmayı hedeflemiştir.

Son yıllarda çeşitli denetim şirketleri tarafından NordVPN uygulamaları test edilmiş, gizlilik ve güvenlik konusunda bu testlerden olumlu şekilde cevap almıştır.

Güvenilir vpn uygulamaları arasında en iyilerden biri NordVPN olarak bilinmektedir. Sizlerde NordVPN indirerek güvenilir şekilde vpn kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gizlilik

Önünüzdeki bazı engelleri aşmak için VPN ile yurtdışı serverla yapılan bağlantı bize bazı özgürlükler tanısa da Avrupa Birliği ülkerleri veya Amerika Birleşik Devletinde bulunan VPN şirketleri ile yapılan hareketlerinde belirli bir süre kayıt altında tutulması gerekiyor ve yetkili kurumlar talep ettiğinde bu bilgileri onlarla ile paylaşmalarını zorunlu kılan yasalara tabidirler.

vpn-ozellikleri

Bu konuda Panama merkezli olan firma bu sorumlulukların dışında kalıyor ve kayıt tutmadıklarını için önemli bir şekilde çıkıyor.

Veri gizliliği konusunda yüksek hassasiyeti olan kişiler veya meslek gruplarını daha güvenli hissettirecek bir başka özelliği ise Double VPN (Çift VPN) ve Onion Over VPN özelliğidir. Double VPN özelliği sayesinde verileriniz sizin cihazınızdan şifrelenmiş bir şekilde ilk servera gider sonrasında tekrardan şifrelenerek ikinci servera gider ve bir kez daha şifrelenerek istediğiniz bilgiye güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

NordVPN Torrent için İyi midir?

NordVPN’in kendine özgü P2P sunucuları vardır. Bu sunuculara uygulamanın yanındaki sekmeden rahatlıkla erişebilirsiniz. 46 ülkede torrent için özel olarak tasarlanmış 4,600+ sunucu bulundurmaktadır.

Doğrudan VPN arayüzünden kolaylıkla en iyi P2P sunucuyu seçebilirsiniz. Aynı zamanda NordVPN’in internet sitesinde bulunan kaliteli sunucu tavsiye aracını da kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi

NordVPN uygulamasını;

 • Windows (7, 8 ve 10),
 • Mac (Sierra 10.12 ve sonrası),
 • Android,
 • iOS,
 • Linux (Debian,Ubuntu, Elementary OS ve Linux Mint),
 • Amazon Fire TV,
 • Amazon Fire Stick (İkinci nesil ve sonrası),
 • Chromebook,
 • Android TV’ye indirebilirsiniz.

Web sitesi kullanıcı dostudur ve kullanımı çok kolaydır. Uygulamaları da sorun yaşamadan kurulum sağlayıp kullanmaya devam edeceksiniz.

Menü bölümünü (mobilde ve masaüstünde) önemle düzenledikleri için sunucular arasında seçim yapmakta sorun yaşamayacaksınız.

Harita iğneleme sistemi ile sunucu konumlarını belli ettikleri için eğer sık sunucuların bulunmadığı bir seçim yapacaksanız görsel açıdan size destek olacaktır.

Avrupa gibi sık iğnelemelerin olduğu harita alanlarında seçim yapmak zordur.

Destek

NordVPN’in 7/24 erişim sağlanabilen  canlı sohbet özelliği mevcuttur. Karşı taraftan yardım için alınan cevaplar hızlı ve içeriklidir.

Gelişen teknoloji ve bilgi paylaşımı sebebiyle arama motorunda aradığınız sorunun cevabını bulabiliyorsunuz.

Siz yine de canlı destek almak istiyorsanız, gece/gündüz imkanınız var.

Daha karmaşık sorunlarla karşı karşıyaysanız mail yoluyla da çözemediğiniz noktaları sorabilirsiniz.

NordVPN Fiyatlandırma

NordVPN fiyat konusunda gerçekten diğer VPN uygulamalarına göre daha makul seviyelerdedir. Çeşitli planlara göre özel fiyatlandırması bulunan NordVPN için belirlenen fiyatlandırmalar şu şekildedir;

 • 2-yıllık plan: $3.29/aylık
 • 1-yıllık plan: $4.99/aylık
 • 1-aylık plan: $11.99/aylık

bu fiyatlar bir VPN uygulaması için oldukça uygun fiyatlardır. NordVPN çeşitli yıllık planlara göre fiyatlarda indirime gidebilmektedir.

30 Günlük Para İade Garantisi

NordVPN her aboneliğinde 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Nord VPN Full İndir

Windows, MacOS, Androis, iOS – iPhone-iPad,Linux, android TV uygılamaları ve Chrome,Firefox eklentileri ile neredeyse tüm cihazlarla uyumludur. Sorunsuz bir şekilde Nord VPN indirerek direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Nord VPN kurulumu yaptıktan sonra direkt olarak açılacak ve aktif bir şekilde vpn kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bütün özelliklerini kullanabileceğiniz NORD VPN aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
nord-vpn-indir

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
1 Yorum
  • Mert
  • 16 Temmuz 2020
  Cevapla

  Nord vpn kullanmayı düşünüyorum güvenlik açısından oldukça önemli

 

Yorum Bırak