Özgün makalenin seo için önemi

4 Yorum

Özgün makale yayınlamak çok önemlidir. Özgün makaleyi şu şekilde örneklenirelim örneğin kitap satın almaya gittiniz ve satıcıya düşüncenizi ve aradığınız kitabın tarzını belirttiniz ve satıcı sizin için kitaplar içerisinden  en uygun olan iki taneyi karşınıza koyar ve siz bu kitaplardan birtanesini daha önce okuşsanız  bu kitaplardan hangisini tercih edersiniz? Tabiki daha önce okumadığınız kitabı tercih eder ve bu kitabı satın almayı düşünürsünüz. Bu örneğimiz google içinde geçerlidir  daha önce yayınlanmamış bir makale google’nin gözünde herzaman bir artıdır.
Sadece özgün makaleler yazarak seo da hedefimize ulaşabilirmiyiz?
Kesinlikle hayır özgün makale yazmak indexlenmeniz ön pilana alınmanız için ilk aşamada sayfalarınız için bir artıdır ama bu yayınlamış olduğunuz makaleleri google indexliyor ve arama sonuçlarında gelen kullanıcılar yazılarınızı okumuyor yada okuyup aradığı içeriği bulamıyor ve aramasına devam ediyorsa bu Google Panda algoritmasına göre ters bir durumdur. Yazmış olduğunuz makaleyi okuyan web masterler bu makaleyi kendi sitelerinde yayınlama gereksinimi duymuyorsa bu makale gereksiz bir makaledir. Yayınlamış olduğunuz makale sosyal ağlarda Facebook, Twitter, Google Plus ve FriendFeed Gibi Sosyal Paylaşım Ağlarında paylaşılmıyorsa buda içeriklerinizein kalitesiz olsuğunu gösterir.
Oturup saatlerce özgün makaleler yazmk yetersiz kalıyor bu nedenle amacımız yazmış olduğumuz makalelerde bulunan içeriğin konusunda gerçekten insalara hizmet vermek olsun eğer amacımız bu olursa ve yayınlamış olduğumuz içeriklerde gerçekten kullanıcların aradıklarını bulmasını sağlıyorsak kişiler bizim sayfamızda aramayı sonlandırıyorsa kesinlikle sıralamalarda faydasını görebilmemiz mümkündür .

Buna örnek gösterebilecek yüzlerce site vardır ama Gezginler.net üzerinden örnek verelim. Seo adına kalıcı bağlantılara bakacak olursak tamamen safe ayarları sıfır. Örneğin bütün webmasterlerin aramış olduğu bir sözcük Ftp  55.700.000 sonuç içerisinde ikinci sırada sitelinks olarak karşımıza çıkıyor ‘combofix, xfire, wolfteam, mozilla firefox indir’ gibi arama hazcmi yüksek sözcüklerde ilk sıralarda yerini alabiliyor bunun temel sebebi bu sayfalara giren kişilerin aradıklarını buluyor ve aramaya devam etmiyor olmalarıdır akabinde kişilerin aynı şeyi tekrar aramaları durumunda ilk sırada olmasa bile gezginler.net  gezginleri tercih ederek aradığı bilgiyi, dosyayı orada bulabileceğini bildiği için tercih edilme oranı yüksek olduğu ve web masterlerin sitelerinde beğendikleri içerikleri makaleleri yayınlaması durumunda sayfanın ilk sırlarlarda yer alması seo adına gayet doğaldır.

Konuyu özetleyecek olursak Google insanlığa faydalı olmaya çalışıyor ve insanlığa faydalı olmaya çalışan siteleri tespit edebilmek adına yüzlerce değeri göz önünde bulundurarak kendine özgü algoritması ile sayfaları uygun şekilde sıralamak adına en uygun olanı yapıyor.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
4 Yorum
  • Bir Blog Sonra
  • 06 Nisan 2013
  Cevapla

  Örnek; özgün makale yazıp belirli kelimelere link vermek iyi olmaz mı yani?

   • harun
   • 21 Ağustos 2013
   Cevapla

   tabiki iyi olur kardeşim ben çok faydasını gördüm

  • sesli
  • 21 Ekim 2012
  Cevapla

  merhaba bir türlü sesli chat seo ayarlarını yapamadım bana yardımcı olurmusunuz

  • Webmaster Blogu
  • 10 Aralık 2011
  Cevapla

  güzel bir makale olmuş.

 

Yorum Bırak