Sosyal Medyada Özgün Olmanın Önemi

1 Yorum

Artık sosyal medyayı kullanmayan proje/site neredeyse kalmadı gibi. Fakat bu durum bir yandan iyi, diğer yandan kötü bazı gelişmelere neden oluyor. Bazı siteler, sosyal medyanın önemini gerçekten kavramış bir şekilde “özgün” hareketler ediyorlar, bazı siteler ise tamamen program/eklenti kullanımı ile otomatik bir döngü içerisinde “özgün olmadan” hareket ediyorlar. Bu durum, bir süre sonra hem yoğun bir “gereksiz” akışa, hemde sitenize fayda sağlamayan bir etkinliğe dönüşüyor.

Peki, Ne Yapmanız Lâzım?

Özgün olacaksınız… İşte, bu kadar basit. Şimdi sorabilirsiniz, “nasıl özgün olabiliriz? Neticede link paylaşıyoruz…” Hayır, bu kadar basit değil olay. Gelin bu durumu maddeler halinde biraz daha net bir konuma taşıyalım.

Paylaşılacak Haberin İçeriği: HAYVANLAR

Hayvanlar ile ilgili genel bir içerik hazırladınız ve “hayvanlar” kelimesine odaklanmış bir şekilde hareket ediyorsunuz. O halde ilk olarak hashtag kullanmayı ihmal etmeyeceksiniz. Hem Twitter, hemde Facebook gibi hashtag sistemine sahip olan sitelerde, linkinizi paylaşırken odaklandığınız kelimeyi yani “hayvanlar” kelimesini hashtag olarak kullanacaksınız.

Ama bu hashtag kullanımı, spam etiket kullanımı gibi olmamalı. Tamamen özgün bir cümle ile tıpkı desc. kullanır gibi olmalı. Örnekle izah edelim;

#Hayvanlar genelde nefes almaz deler, ama #ceylanlar nefes alıyormuş; htttp://site.com/link.html

Gördüğünüz üzere, hem url’mi sosyal medyada paylaştım. Hem daha önce internette olmayan bir özgün cümle üreterek farklılık yarattım, hemde içeriğim ile ilgili olarak bir ana, bir de yan hashtag kullandım. Böylelikle Google için özgün, kullanıcıya ulaşma konusunda doğru bir paylaşım yapmış oldum.

İşte, sosyal medyada yapacağınız tüm paylaşımlarınız, bu doğrultuda olmalıdır. Eklenti ya da programlar ile, içeriğin “title/başlık” kısmını kullanarak yapacağınız paylaşımlar, hiç bir şekilde sizlere gerekli olan getiriyi sunmayacak, verimli sonuçlar almanızı sağlamayacaktır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
1 Yorum
  1. Cevapla

    Hashtag kullanımının faydası inanılmaz , reklam ve seo açısından kesinlikle önerilmeli. Bilgilendirme için teşekkürler.

 

Yorum Bırak