WordPress Şifremi unuttum. (Çözüm-Görsel Anlatım)

2 Yorum

Google’da ya da herhangi bir arama motorunda yukarılara çıkmak herkesin hayali. Bunu gerçekleştirmek için öncesinde sitenizin seo’ya uyumlu olması gerekiyor.

Arama motorlarında anahtar kelimelerle sorgulama yaptığımızda, bir çok yazılım kullanılarak yapılmış siteler görmekteyiz, bu siteleri kontrol ettiğimizde anahtar kelime sorgulamalarında üst sıralarda çıkan sitelerin çoğunun wordpress alt yapısına ait olduğunu da söyleyebiliriz.

WordPress seo uyumunun yanı sıra, hızlı paylaşım yapabileceğiniz bir yazılım olmakla birlikte paylaştığınız içeriklerin arama motorları tarafından normal bir web site içeriğine göre çok daha hızlı ve kolay indekslenmesine yardımcı olur.

wordpress şifremi unuttum

WordPress kullanıcı sayısını kontrol ettiğimizde ise Türkiye nüfusunu geçtiğini görmekteyiz, bu da wordpress’in gerçekten bir numara olduğunun göstergesidir.

Bu yazımda ve daha sonraki 3-4 yazımda wordpress’te sıkça yaşanan sorunlara değineceğim.

WordPress Şifremi unuttum. (Çözüm-Görsel Anlatım)

Günümüzde neredeyse su içmek için şifre gireceğiz, o yüzden kullandığımız şifreleri, nerede hangi şifreyi gireceğimizi unutabiliyoruz.En önemli şifrelerimizi unuttuğumuza göre sitemizi düzenlemek için kullandığımız şifremizi de unutabiliriz. Eğer wordpress kullanıcısı iseniz bu sorunla daha önce karşılaştınız ya da karşılaşacaksınız demektir. Normalde wordpress yazılımında her yerde gördüğümüz şifremi unuttum butonu mevcuttur ancak bu butonu çalıştıran bir kişiyi şimdiye dek göremedim. Bununla ilgili internette bir çok araştırma da yaptım ancak sonuca ulaşamadım.

WordPress şifremi unuttum butonunu kullansak dahi bazen şifre sıfırlama maili wordpress kurulumu yaparken girdiğimiz mail adresimize gelmeyebiliyor. Bu durumda şifremizi php my admin bölümünden değiştirmemiz gerekiyor. Nasıl işlem yapmamız gerektiğini fotoğraflarla anlatacağım.

İlk olarak sitenizin CPANEL sonra Databases başlığı altındada bulunan “phpMyAdmin” butonuna tıklamanız gerekiyor.

wordpress şifremi unuttum phpmyadmin

Daha sonra wordpress kurulumu sırasında kullanıcı adı olarak bellirttiğimiz (1) bölüme tıklıyoruz, menu açılıyor sonrasında en altta bulunan (2) wp_user yazısına tıklıyoruz

wp şifremi unuttum çözüm

Karşımıza alt tarafta bulunan sayfa çıkıyor buradan düzenle/değiştir butonuna bastıktan

wordpress şifremi unuttum

id, user_login, user_pass bölümü geliyor. Bu bölümde user_pass satırında, işlev sutununda yer alan (sizde muhtemelen boş) bölümden MD5′ seçiyor ve hemen sağında bulunan boş alana “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” girdikten sonra “kaydet”i seçtikten sonra “Git” butonuna basıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra şifremiz 123456 oluyor.

wordpress şifremi unuttum çözüm görsel anlatım

Daha sonrasında sitenizin admin paneline girip yeni şifre oluşturabiliyorsunuz.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
2 Yorum
  • izle
  • 14 Mart 2015
  Cevapla

  hocam çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık

  • Yunus
  • 05 Ağustos 2014
  Cevapla

  Backlinkle ilgili yazınızı okurken bu sorunla karşılaştım sayenizde sorunu çözdüm.Görsel anlatım çok faydalı olmuş.Teşekkürler.

 

Yorum Bırak