İçerik Yapısı Kazancı %753 Artırabilir mi?

Yorum Yok

Bu sorunun kısa cevabı “evet”tir. Uzun cevaba gelince, içerik ölçümü ve içerik yapısının neden birlikte ilerlemesi gerektiğine bakalım.

En Başarılı Kuruluşlar İçerik Etkinliğini Ölçüyor

Beş kurumsal olgunluk düzeyi belirlenmiştir. Çoğu kuruluş 2. veya 3. seviyededir.icerik-degerlendirme-basarı

Sadece %4’ü 5. seviye kategorisine girer. Ancak bu kuruluşların tümü düzenli olarak içerik etkinliğini değerlendirir. Aşağıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi, herhangi bir düzeyde içerik ölçen kuruluşların başarı bildirme olasılığı daha yüksektir.

İçerik konusunda çok başarılı olduklarını bildiren kuruluşların, içeriği
düzenli olarak değerlendirme oranı iki kattan fazladır.

Buradaki harika şey, içeriğe yapı eklemenin onu daha verimli, anlamlı ve eyleme geçirilebilir hale getirmesidir. Bir örnek üzerinden gidelim.

Raporlamayı Daha Verimli Hale Getirmek için Etiketler Ekleme

İçeriğe yapı eklemenin basit bir yolu etiket eklemektir. İçeriğin kullanıcı deneyiminde daha kolay bulunmasını sağlamak için etiket eklemeye muhtemelen aşinasınızdır. Ayrıca etiketler, ölçümlerin raporlanmasının, bir araya getirilmesi ve anlaşılması için çok daha verimli olmasına yardımcı olabilir.

Örneğin, yakın zamanda, içeriğini arama görünürlüğü ve iş etkisi için optimize etmenin ilk aşamalarında olan büyük bir ev geliştirme perakendecisi ile çalıştık. İçerik açısından yeni değillerdi ve 1000’den fazla kendin yap makalesi vardı, ancak fazla bir yapısı yoktu. Daha faydalı dökümleri etkinleştirmek için kılavuz türü veya optimizasyon durumu gibi bir dizi etiket uyguladık.

O halde, içerik ölçümü ve içerik yapısının size sağladığı faydaları çoğaltmanın başka bir yoluna bakalım.

En İyi İçerik Yapısını Belirlemek için Ölçüm Yap

İçeriği ölçmek, yapısal özelliklerin ayrıntısı dahil olmak üzere en etkili içeriği hangi kriterlerin belirlediğini çözmenize yardımcı olabilir.

Ölçmek için hangi verileri kullanmalısınız? Ev geliştirme örneğimize geri dönersek, organik arama ziyaretleri, ilişkilendirilen gelir ve içerikle ilgili müşteri geri bildirimi gibi verileri değerlendirerek bir kıyaslama oluşturacak şekilde incelenir.

İçerik özellikleri (Hangi bölümlerin kombinasyonu?​ Kaç resim? Hangi bölümlerde ne kadar ve ne uzunlukta metin yazılmalı?​) ve performansları arasındaki korelasyonları belirlemek için derin analizler yapılır.

  • ▪ İçerik yapısı ve organik arama trafiği.
  • ▪ İçerik yapısı ve ilişkilendirilen gelir.

Hangi yapının en iyi şekilde çalıştığını belirledikten sonra, bu öngörüyü standartlara dönüştürebilirsiniz. Hadi daha yakından bakalım.

İçerik Yapısını Standartlarla Optimize Etme

İçerik yapınız hakkında neyin iyi çalıştığını bildiğinizde, onu standart hale getirebilirsiniz. icerik-geliri

Ev geliştirme perakende örneğine tekrar baktığımızda, bu standartları “Sınıfının En İyisi” olarak adlandırıldı ve dokümantasyonda kodlandı. Şablonlar, gereksinimler ve süreçlerdeki değişiklikler not alındı .

Perakendeci, standartları daha fazla içeriğin takip etmesi için değişiklikleri uygulamak için belgeleri çeşitli dahili ekiplerle birlikte kullandı.

Şimdi, içerik ölçümü ve içerik yapısının güçlü bir güçte birleşmesinin bir yoluna daha dönelim.

İçerik Etkisini Değerlendirme + Yatırım Getirisine Bağlanma

Ölçüme yönelik sağlam bir yaklaşımınız olduğunda, içeriğin etkinliğini zaman içinde değerlendirmeye devam edebilirsiniz. (Bazen buna bir içerik zekası sistemi diyoruz.)

İçerik yapısını iyileştirmenin ve korumanın sonuçlarının, ilginin birleştirilmesi gibi olduğunu ve içerik ölçümünün, olguyu kanıtlamanıza olanak tanıdığını sıklıkla görüyoruz.

Ev geliştirme perakendecisi durumunda, içerik yapısındaki değişiklikler iki alanda büyük sonuçlar verdi. Birincisi, arama görünürlüğüydü. Daha önce trafik ve kazancın çoğunluğunu rehberlerin küçük bir yüzdesi oluşturuyordu. Yanı sıra tersine oranda çoğunluk çok az veya hiç gelir elde edemiyordu.

Sadece üç ay içinde, “sınıfının en iyisi” standartlarını takip eden Kendin Yap kılavuzlarının organik site trafiği üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu ve %213 daha yüksek ortalama ziyaret ayarına ulaştığını görebildik. Ve bir yıl sonra bu kılavuzlar %500 daha yüksek ortalama site ziyareti sağladı.

Bileşik sonuçların ikinci alanı kazanç oldu. Üç ay sonra, bunlar %244 daha yüksek gelir sağladı. Ve yıl sonuna kadar, sonuçlar çığ gibi büyüdü ve %753 daha yüksek ortalama gelir elde edildi.

Bu nedenle, içerik yapısını bilgilendirmek için küçük bir veri bile eklemek, yalnızca içeriğin etkinliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda bileşik içerik sonuçlarını da gösterebilir.

Burada çok yol kat ettik, o yüzden kısa bir özet yapalım. İçerik yapısı ve içerik ölçümü, harika sonuçlardan oluşan erdemli bir döngü oluşturabilir.

  • ▪ İçeriğinizin performansını daha verimli bir şekilde ölçmek için etiketler kadar basit bir yapı ekleyin.
  • ▪ En etkili şekilde çalışan içerik yapısının özelliklerini belirlemek için daha anlamlı ölçümler kullanın ve ardından bunları standartlaştırın.
  • ▪ İyileştirmeyi onaylamak ve optimize etmeye devam etmek için etkiyi ölçmeye devam edin.

Ardından, bileşik içerik sonuçlarının ortaya çıkmasının mucizesini izleyin.

Ben bilgisayar mühendisliği mezunu olan ve şimdi SEO Mühendisi olarak uzmanlaşan Neslihan. Eğitimim sırasında JS, HTML, CSS, PHP ve Laravel gibi dilleri öğrendim. Mühendislik becerilerimi SEO uzmanlığıyla birleştirmek benim için büyük bir tutku. Ayrıca generative yapay zeka konusunda derinlemesine ilgileniyorum ve bu alanı SEO stratejilerine entegre etmeye odaklanıyorum. Ahref, Search Console, GA4, Screamingfrog gibi güçlü SEO araçlarını ve içerik yönetim sistemlerini düzenli olarak kullanıyorum. SEO alanındaki bu tutkulu ve yetenekli çalışma tarzım, web sitelerini daha görünür hale getirmek ve çevrimiçi varlıkları geliştirmek isteyen müşterilere yardımcı olmamı sağlıyor. Kendimi sürekli olarak güncel tutuyor ve SEO alanındaki yeni gelişmeleri takip ederek başarıya ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
Yorum Yok
 

Yorum Bırak