Neden UX Designer Olmalıyım?

Yorum Yok

UX Designer meslek kolunu hiç duymamış okurlarımızı öncelikle UX NedirNasıl UX Designer Olunur ve Şirketler Neden UX Tasarımcısına İhtiyaç Duyar adlı yazılarımıza davet ediyoruz. Eğer UX hakkında bilginiz var ise UX Designerlığı güzellemeye başlayabiliriz.

Evden Çalışma İmkanı:

Türkçede evden çalışmak olarak tanımladığımız home office çalışma stili teknoloji sektöründeki çalışanlar tarafından her zaman bilinir ve kullanılırdı fakat 2022 yılındaki kadar popüler bir opsiyon değildi. Covid-19 salgınının hayatımıza kattığı gelişmelerden biri olan ve popülerleşen evden çalışma sistemi, bilgisayar ve internet ile her yerde varlık sağlayabilen iş kollarının çalışanlar tarafından daha fazla tercih edilmesine sebep oldu. Bu iş kollarından biri de UX Desigerlık (Kullanıcı Deneyimi Tasarımcılığı) oldu.

Döviz Kazanmak:

Az önce bahsettiğimiz evden çalışma sisteminin doğurduğu bir sonuç olarak Türkiye’deki düzeninizi bozmadan döviz kazanabilirsiniz.

Linkedin’de Remote UX Designer olarak arama yaparsanız 12 binden fazla sonuç sıralanacaktır. Tam zamanlı veya yarı zamanlı işlerin bulunduğu bu iş ve çevre edinme platformunda pozitif geri dönüşler alabilirsiniz. Yabancı dilinizi geliştirmenin mesleğiniz için ne kadar kıymetli olduğunu aşağıda vereceğimiz maaş rakamları ile tekrar fark edeceksiniz.

Kurallar ve beklentiler dünyanın her yerinde benzerlik gösteriyor. İşletmeler ve bu işletmelerin sahipleri müşterilerine ulaşmak istiyor. UX Designerlar için kullanıcı görüşmeleri en kritik saatlerdir. Her bir yenilik için kullanıcılar ile empati kurarlar ve en iyi hizmeti vermek için araştırmalarda ve geliştirmelerde bulunurlar.

Maaş:

Kariyer.net’in verdiği verilere göre (güncel asgari ücret 4 bin 253 liradır) en düşük UX Designer maaşı 5 bin 380 liradır. En yüksek UX Designer maaşı 19 bin 850 liradır. 18 kişinin maaş verilerine göre aylık ortalama maaş 10 bin 730 lira olarak belirtilmektedir.

102 ülkeden alınan veriye göre ortalama yıllık UX designer maaşı $54 binin biraz üzerindedir. Verileri alınan ülkeler içerisinde UX designerlar en yüksek yıllık maaşı İsviçre’de $102 bin olarak alıyorlar.

Giriş-Junior- Mid- Senior düzeyleri olmak üzere tecrübelere göre tasarımcı unvanları ile karşılaşacaksınız. Tabi ki tecrübenize ve mülakatlarınızda kendi reklamınızı ne kadar başarılı yaptığınıza göre maaşınız değişkenlik gösterecektir.

Ben bilgisayar mühendisliği mezunu olan ve şimdi SEO Mühendisi olarak uzmanlaşan Neslihan. Eğitimim sırasında JS, HTML, CSS, PHP ve Laravel gibi dilleri öğrendim. Mühendislik becerilerimi SEO uzmanlığıyla birleştirmek benim için büyük bir tutku. Ayrıca generative yapay zeka konusunda derinlemesine ilgileniyorum ve bu alanı SEO stratejilerine entegre etmeye odaklanıyorum. Ahref, Search Console, GA4, Screamingfrog gibi güçlü SEO araçlarını ve içerik yönetim sistemlerini düzenli olarak kullanıyorum. SEO alanındaki bu tutkulu ve yetenekli çalışma tarzım, web sitelerini daha görünür hale getirmek ve çevrimiçi varlıkları geliştirmek isteyen müşterilere yardımcı olmamı sağlıyor. Kendimi sürekli olarak güncel tutuyor ve SEO alanındaki yeni gelişmeleri takip ederek başarıya ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
Yorum Yok
 

Yorum Bırak