Arama motoru nedir ne işe yarar ?

4 Yorum

Arama motorları internet kullanıcılarını webde aradıkları içeriği ihtiyaç duygukları içeriği online servisler. Şu anda dünyamızda ve ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google.Com dur. Google.com oransal olarak dünya üzerindeki web aramalarının %80 lik büyük bir kısmını elinde tutmaktadır bunun yanında Bing.Com ve Yahoo.com vardır %15 lik kısmı Bing.com ve geri kalan %5 lik kısmında Yahoo.com üzerinden yapılnaktadır.
Arama Motorlarında kullanıcılar genellikle anahtar kelimeler giriyorlar kelimeler yade tek bir kelime olabiliyor bu girdikleri kelimeler hakkındaki sonuçları girdikleri kelime ile ilintili olan web sayfalarını kullanıcıların önüne diziyor ve tıklama ile devam edip içeriğe ulaşabiliyorlar.
Çok yakında anahtar kelimeleri sadece klavye üzerinden girerek değil sesle komut vererek arama yapmayada alışacağız özellikle mobil cihazlar üzerinden yapılacak olan aramalarda sesli arama önem kazanıcak önümüzdeki yıllarda.
Firmalar için Arama motorlarının ve Seo Danışmanlığı hizmetinin önemi yüksektir televizyonlara on binlerce dolar masraf yapmadan çok küçük rakamlara tamamen doğru hedef kitleye doğru yerden ulaşabilmenizi sağlamak adına arama motorlarında doğru sözcüklerde doğru yerlerde çokmanız müşteri potansiyelinizi arttırma adına çok önemli bir faktördür. Örnek verecek olursak bir Evden eve nakliyat firması yada bir Prefabrik yapı firması her köşe başında bulmamız mümkün değil yada firmanız için Konteyner satın almanız gerekiyor bu tür firmaların Arama motorlarından alabilecekleri dönüşümler çok yüksekdir çünkü kişi çokıp sokak sokak firma aramak yerine internete gire Google Arama motorunu açar ve ihtiyaç duyduğu anahtar kelimeyi girer ve ilk sıralarda çıkan firmalarla görüşerek işini sonuçlandırır bunun için de Profesyonel Seo Danışmanlığı hizmeti alarak rekabet seviyesi yüksek olan anahtar sözcüklerde yerini alabilmesi mümkündür.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
4 Yorum
 1. Cevapla

  Yandex arama motoru nedir ? nasıl çalışır hızlımıdır, seo uygulanırmı ?

  Yandex rusyada 1. sırada olan dünya da ise ilk 5 de olan etkili bir arama motorudur. Türkiye’de ne konumda olacak bekleyecek ve göreceğiz. Dünya lideri Google arama motoruna rakip olabilecekmi herkes tarafından merak konusu. Türkiye televizyonlarını kullanarak çok etkili reklamlarla adını duydu ve duyurmaya devam edecek, yalnız ne derece hızlıdır, aramaları nekadar güncel arıyor bunlar çok önemli.

  Seo mantığına inersek ufak bir arştırma ile şunu çözdüm backlink kavramı burda da geçerli gözüküyor ama daha detaylarınıda öğrenmek için arge ekibmiz araştırmalarını başlattı bile yoğun bir şekilde yandex sistemi nasıl çalışmaktadır bunu incelemekteyiz. Yandex arama motoru hakkında bu sayfamızdan gelişmeleri yazmaya devam edeceğiz.

  • Lozu
  • 15 Ağustos 2011
  Cevapla

  Arama motoru denilince günümüzde herkesin aklına şüphesiz googledan başkası gelmiyor…

  • Filmci
  • 13 Ağustos 2011
  Cevapla

  Bilgiler hoş hocam yanlız benim birşey dikkatimi çekti footerde neden çeşitli toplist kodlarını eklediniz?Onlar sizi googlede düşürebilir.

  • @izm
  • 12 Ağustos 2011
  Cevapla

  Yeni başlayanlar için akıcı ve detaylı bilgilendirme olmuş teşekkürler.

 

Yorum Bırak