Arama motorları web sitelerini nasıl sıralar ?

3 Yorum

Arama motorları web sitelerini değil aslında Web Sayfalarını sıralar çünkü bir anahtar sözcük girdiğinizde yada anahtar sözcükleri girdiğinizde o sözcüklerle o ifadeyle irintili olan daha doğrusu en irintili olan sayfayı en önde diyerlerini belli bir sıraya göre daha altlarda sıralarki siz doğru içeriğe ulaşmış olun amacı budur zaten.Arama motorları sayfaları sıralarken öncelikle sayfanın içeriğine o sayfaya başka web sayfalarından verilen bağlantılara ve sayfanın güncellenme sıklığına bakar elbette bunu çok net bir formül şekilde ortaya koymak mümkün değil çünkü arama sağlayıcılar Google, Yahoo gibi çok büyük kitlelere hizmet veren web servisleri çok çok açık konuşmuyorlar çok açık şekilde beyan etmiyorlar sıralamaları neye göre yaptıklarını sıralamaların neye göre yapıldığını bulmak ve bu konuda başarı elde etmekte Web Masterlerin (Seo Danışmanları) Arama Motoru Optimizasyonu uzmanlarının görevidir bizimle iletişime geçip rakiplerinizden sıyrılıp müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

2005 yılından beri seo ve adwords konusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu alanda bir çok kurumsal firmayı üst sıralara çıkartarak müşteri potansiyeli sağladım. Google adwords iş ortağı sertifikam ve Türkiyede seo konusunda düzenlenen bir çok yarışmada derecem vardır.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
3 Yorum
  • aLi
  • 01 Eylül 2011
  Cevapla

  Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

  • Atu
  • 12 Ağustos 2011
  Cevapla

  Güzel yazı olmuş teşekkürler.Hatırlıyorumda eski arama motorları ne kadar saçmaydı.İstediğiniz şeyi yazardınız istemediğiniz etiketli sayfalar gelirdi…

  • @izm
  • 12 Ağustos 2011
  Cevapla

  Tek derdim google :( Bing silse de olur yahoo bile umrumda deil… :p

 

Yorum Bırak