Popüler WordPress Eklentileri

3 Yorum

Günümüzün en çok kullanılan blog yazılımı wordpress olduğu için bir çokda wordpress eklentisi bulunmaktadır. Her gün yeni yeni eklentiler çıkmakta, bu eklentilerin bir çoğu gerçekten faydalı olurken bir o kadarıda lüzumsuz ve siteyi yoran eklentilerdir. Bu yüzdendir ki kullanacağınız eklentileri özenle seçmeniz gerekmektedir. Örneğin basit bir sayaç eklentisi ile 5 mb bile olmayan veri tabanınızı çok rahat 500 mb’a kadar şişirebilirsiniz. 5 yıldan uzun süredir bir wordpress kullanıcısı olarak bunların bir çoğuyla karşılaştım ve olumlu olumsuz yönlerini gördüm. Şimdi sizlere bir wordpress sitesinde temel olarak olması gereken ve sitenizi yormayacak eklentileri tanıtacağım. Bugün sizlere tanıtacağım eklentiler All in One Seo, Nextgen Galeri, Google XML SiteMap, Contact Form 7 ve Pagenavi eklentisidir.

İlk olarak All in One Seo ekentisiyle başlayalım.
All in One Seo eklentisi wordpressin en güncel seo eklentilerinden bir tanesidir. Bu eklenti sayesinde wordpress sitenizi seo uyumlu hale getirebilir sayfa ve yazı title ayarlarınızı özel olarak ayarlayabilirsiniz. Diğer seo eklentilerine nazaran en iyisi ve en sağlıklısı all in seodur. Sitenizi yormadan seo ayarlamalarınızı yapmanıza yardımcı olur.

Nextgen Resim Galerisi
Blogların olmassa olmazlarından bir taneside resim galerileridir. WordPressin onlarca resim galerisi olmasına rağmen en çok kullanılanı nextgen resim galerisidir. Esnek yapısı, kolay kullanımı sayesinde çoğu wordpress kullanıcısı nextgen resim galerisini tercih etmektedir.

Google XML SiteMap
Google XML sitemap sayesinde sitenizdeki tüm sayfaları, etiketleri ve indexlenmesini istediğiniz tüm sayfaları, anlık değişiklikleri google’a bildirebilirsiniz. Google XML Sitemap sitenizde yaptığınız değişiklikleri anında alır ve google örümcekleri site haritanızı indexlediğinde yeni sayfalarınızıda indexlemiş olur. Böylece google’da daha hızlı index alabilirsiniz.

Contact Form 7
Contact Form 7 sitenize iletişim formu eklemenizi sağlayan çok esnek ve kullanışlı bir iletişim formu eklentisidir. İçindeki bir çok modül sayesinde istediğiniz iletişim formuna kolayca sahip olabilirsiniz. Esnek bir eklenti olduğu için istediğiniz tasarımları giydirerek sitenizde kullanabilirsiniz. İsterseniz sipariş formu olarakda kullanabilirsiniz.

Pagenavi – Sayfa Numaraları
Bir çok bloğun altında görmeye alıştırğımız önceki yazı sonraki yazı yerine sayfa numaralarını bu eklenti ile yapabilirsiniz. Önceki yazı sonraki yazı mantığından daha karlı olduğu için bir çok kullanıcı bu sistemi kullanmaktadır. Böylece google bütün sayfalarınızı aynı anda görebilmektedir. Kullanıcılar en fazla bir önceki sayfaya gidebileceği yerde, istediği sayfaya istediği gibi gidebilmeyi sağlamaktadır.

7 yıllık amatörce başladığı web hayatına şu an profesyonelce devam ediyor. Photoshop ve php vazgeçilmez tutkusu. Bunların yanında Flash, Dreamweaver, Fireworks, Sketchup 3D programlarını ve HTML, XHTML, CSS, Javascript, Delphi, Q Basic programlama dillerini profesyonelce kullanabilmekte.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
3 Yorum
  • Webmaster Blogu
  • 22 Şubat 2014
  Cevapla

  All in SEO eklentisini kullanıyorum WP blogumda. Bayağı işe yaradığını düşünüyorum. Tavsiye ederim.

  • hakan
  • 31 Ocak 2014
  Cevapla

  Teşekkürler çok işime yaradı.

 1. Cevapla

  Herkezin kullanması gereken eklentiler güzel bir site için sahibi olmak için bu eklentiler yetlerlidir.
  http://www.seodanismanligi.com/wordpress-seo-ayarlari/ bu konudada seo ayarını anlatmışsınız.
  Bilgilendirme için teşekkürler.

 

Yorum Bırak