WordPress Pluggable Hatası

4 Yorum

WordPress kullanıcıları çok iyi bilirler pluggable.php hatasını. Hemen hemen her wordpress kullanıcısının başına gelmiştir. Bir sabah uyanırsınız ve bakarsınızki siteniz pluggable.php on line 999 diye bir hata vermiştir yada sadece admin paneliniz bu hatayı verir. Bu hata wordpress türkçe sürümünden kaynaklanmaktadır. Orjinal yani ingilizce sürüm kullananlar bu hatayla karşılaşmamaktadır. Bu hata hakkında forumlarda ve diğer webmaster forumlarında bir çok çözüm yolu önerilmiştir. Bu yollar kimisinin işini görsede bir çoğu hala aynı hatayı almaktan şikayetçidir. Benimde sıkca başıma gelen bir hata olduğu için çözüm yolunu sizlerle paylaşmak istedim. Bir çok forumda bu hatanın wp-config.php dosyasından kaynaklandığını ve bu dosyayı bir notepad editörü ile açarak utf8 veya ansi kodlamasıyla kaydedersek hatanın düzeleceği söyleniyor fakat ben dahil çoğu kullanıcı bu yol ile hatadan kurtulamamaktadır.

Kendi çözüm yolum ve %100 bu hatadan sizi kurtaracak çözüm yolu ise wp-inculides/pluggable.php dosyanızı bir metin editörü ile açarak sayfanın en başına [php]<?php ob_start(); ?>[/php] kodunu eklemenizdir. Bu şekilde hatayı kökünden çözmüş oluyoruz bir daha kesinlikle bu hata ile karşılaşmıyoruz. Bunun yanı sıra diğer bahsettiğim utf8 ve ansi kaydetme yolunuda deneyebilirsiniz tabiki bu yol ile sonuca ulaşan arkadaşlarda mevcuttur. Hatayı çözebilecek iki yol bu şekildedir arkadaşlar. Uygulayıp hatadan kurtulabilirsiniz.

7 yıllık amatörce başladığı web hayatına şu an profesyonelce devam ediyor. Photoshop ve php vazgeçilmez tutkusu. Bunların yanında Flash, Dreamweaver, Fireworks, Sketchup 3D programlarını ve HTML, XHTML, CSS, Javascript, Delphi, Q Basic programlama dillerini profesyonelce kullanabilmekte.

Kurumama.com – Online Pet Shop Mağazası

kedi ve köpek malzemeleri

Uzmanlarımız

Ümit KÖSE Ümit KÖSE
Sosyal Medya Uzmanı
seo border
Mehmet Ali Köse Mehmet Ali KÖSE
Seo ve Adwords Danışmanı
seo border
Taner Selek Taner SELEK
Web Yazılım Uzmanı
seo border
Abdülkerim Bakır Abdulkerim BAKIR
Sosyal Medya Uzmanı
seo ipuçları

Facebook Sayfamız

Benzer Blog  Yazılarımız

Tüm Yazılar
4 Yorum
  • şirket rehberi
  • 01 Ocak 2014
  Cevapla

  Birkaç kez başıma gelmişti faydalı bir makale olmuş teşekkürler

  • Sanalice
  • 09 Şubat 2013
  Cevapla

  hocam ne yaptıysam olmadı bana ücretli ücretsiz yardımcı olurmusun ?

  • yasin aydirek
  • 26 Mayıs 2012
  Cevapla

  Hocam valla ALLAH senden razı olsun delircektim siteyi silip atacaktım sayende düzelttim oh be :)

 1. Cevapla

  İşe yarıyor, teşekkür ederim

 

Yorum Bırak